„ADOPCJA SERCA”

ADOPCJA SERCA”

Już od kilkunastu  lat w naszej szkole prowadzimy akcję charytatywną „Adopcja serca”, wspierając dzieci w diecezji Doume Abong – Mbang w Kamerunie, której ordynariuszem jest Polak — bp Jan Ozga. Adopcja Serca to możliwość pomocy w uczęszczaniu do szkoły konkretnemu dziecku żyjącemu w Afryce, które jest sierotą, którego rodziców nie stać  na zapewnienie mu edukacji, lub po prostu, któremu ze względu na zapał do nauki warto pomóc. Wpłacając raz na rok kwotę w złotych, będącą równowartością 50 euro, zapewniamy  możliwość nauki  i dożywiania w szkole dla jednego dziecka.

Każda taka wpłata to jedno dziecko więcej w szkole zorganizowanej przez diecezję. Przedszkole trwa 3 lata.

Szkoła Podstawowa – 6lat.

Liceum – 7 lat.

Wpłaty poszczególnych klas:

Klasa I „a” -   54 zł

Klasa I „b” -   45 zł.

Klasa II  – 69 zł

Klasa  III „a”– 50 zł

Klasa III „b”– 30 zł.

Klasa IV –  24 zł

Klasa V „a”– 30 zł.

Klasa V „b”– 22 zł

Klasa VI „a”– 37 zł

Klasa VI „b”– 44 zł

Klasa VII – 37 zł

Klasa VIII „a”–28 zł

Klasa VIII „b”–50 zł

Na kształcenie, leczenie i  dożywianie dzieci w Doume – Kamerun wpłacono 520 złotych. Serdecznie dziękujemy za wrażliwe serca.