PRÓBNY EGAMIN ÓSMOKLASISTY

Drodzy uczniowie klas ósmych!

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna organizują próbne egzaminy ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Wasz udział w egzaminie jest dobrowolny. Uczniowie, którzy wyrażą chęć przystąpienia do próbnego egzaminu  postępują według następujących wskazówek:

1. Egzaminy zostaną przeprowadzone w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

1. We wskazanym dniu i o określonej godzinie pobieracie  materiały, czyli arkusze egzaminacyjne ze stron www.cke.gov.pl
  2. Rozwiązujecie zadania  w swoim domu w takim  czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie. Zapisujecie swoje rozwiązania w formie ustalonej przez nauczyciela danego przedmiotu. Nauczyciele przekażą Wam informacje na ten temat.
  3. Przesyłacie swoje rozwiązania do nauczyciela przedmiotu, który sprawdzi Wasze prace, i przekaże Wam informacje zwrotne. O sposobie przekazania rozwiązań poinformują Was nauczyciele poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych.

Kochani uczniowie! W naszej szkole odbyły się już dwukrotnie próbne egzaminy ósmoklasisty, jednakże zachęcamy wszystkich do skorzystania z kolejnej formy sprawdzenia swoich umiejętności egzaminacyjnych.

Życzymy wszystkim powodzenia!

Drodzy rodzice ósmoklasistów!

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna organizują dla Waszych dzieci próbne egzaminy z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Udział dzieci w tym egzaminie jest dobrowolny. Wszyscy, którzy wyrażą chęć przystąpienia do próbnego egzaminu  będą postępować według wskazówek zamieszczonych w informacjach dla uczniów.

Szczegółowe informacje na temat egzaminu ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Mogą Państwo z tych stron pobrać nieodpłatnie następujące materiały.

• informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów
  • przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów
  • arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty
  • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.
  • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych
  • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.