Próbna matura

Drodzy uczniowie klas maturalnych!

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna organizują próbne egzaminy maturalne. Wasz udział w tych egzaminach jest dobrowolny.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl)

Egzamin będzie się odbywał w poniższych terminach:

Arkusze zamieszczone na stronie internetowej ok godz. 9.00

Arkusze zamieszczone na stronie internetowej ok godz. 14.00

2 kwietnia (czwartek)

• język polski (poziom podstawowy)
  • język polski (poziom rozszerzony)

3 kwietnia (piątek)

• matematyka (poziom podstawowy)
  • matematyka (poziom rozszerzony)

6 kwietnia (poniedziałek)

języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) (poziom podstawowy)

języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) (poziom rozszerzony)

7 kwietnia (wtorek)

• · biologia (poziom rozszerzony)
  • wos (poziom rozszerzony)
  • · geografia (poziom rozszerzony)

8 kwietnia (środa)

• chemia (poziom rozszerzony)
  •  historia (poziom rozszerzony)

Uczniowie, którzy wyrażą chęć przystąpienia do próbnego egzaminu  postępują według następujących wskazówek:

1. We wskazanym dniu i o określonej godzinie pobieracie  materiały, czyli arkusze egzaminacyjne ze stron www.cke.gov.pl lub ze  stron internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych
  2. Rozwiązujecie zadania  w swoim domu w takim  czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie. Zapisujecie swoje rozwiązania w formie ustalonej przez nauczyciela danego przedmiotu. Nauczyciele przekażą Wam informacje na ten temat.
  3. Przesyłacie swoje rozwiązania do nauczyciela przedmiotu, który sprawdzi Wasze prace, i przekaże Wam informacje zwrotne. O sposobie przekazania rozwiązań poinformują Was nauczyciele poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych.

Życzymy wszystkim powodzenia!

Szczegółowe informacje o egzaminie maturalnym dostępne są na stronach internetowych CKE www.cke.gov.ploraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Możecie z tych stron  nieodpłatnie pobrać:

• informatory o egzaminie maturalnym zawierające przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami;
  •  arkusze próbne, arkusze pokazowe;
  • zbiory zadań do egzaminu maturalnego – zorganizowane wg działów, ze szczegółowymi wyjaśnieniami, doskonałe do powtórek;
  • filmy dot. egzaminu maturalnego z języka polskiego, chemii i biologii;
  • materiały dotyczące części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego;
  • materiały dotyczące egzaminu maturalnego z języka polskiego;
  • materiały dotyczące części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego
  • zbiory zadań z matematyki;
  • 76 filmów dotyczących różnych zagadnień z matematyki;
  • arkusze egzaminacyjne z lat 2015–2019.