Konkurs plastyczny "Mam talent... Rodzica"

W każdym człowieku drzemie jakiś talent. W szkole i przedszkolu rozwijamy talenty dzieci i młodzieży. Często talenty odziedziczyli po swoich rodzicach. Chcieliśmy zaprosić wszystkich rodziców do udziału w konkursie plastycznym. Picasso powiedział kiedyś, że wszystkie dzieci są urodzonymi artystami, problemem jest, by pozostać artystą, gdy się dorośnie…

Zachęcamy wszystkich rodziców do podzielenia się swoim talentem z dziećmi poprzez udział w konkursie, po którym zostanie zorganizowana wystawa na terenie naszej szkoły.

„Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną”

M. Gogol

Organizator: Zespół Szkół w Turobinie

Uczestnicy: Rodzice uczniów Zespołu Szkół w Turobinie (w tym dzieci przedszkolnych)

Cele:

- umożliwienie prezentacji zdolności plastycznych rodziców na terenie szkoły,

- integracja rodziców ze środowiskiem przedszkolnym i szkolnym,

- inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki,

- promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Założenia organizacyjne:

1. Rodzice zgłaszają do wychowawców chęć uczestnictwa w konkursie i zostają wpisani na listę uczestnictwa.
  2. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie pracy plastycznej dowolną techniką (rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane) i w dowolnym formacie. Prace mogą też mieć formę przestrzenną.
  3. Tematyka prac jest dowolna.
  4. Każdy uczestnik może zaprezentować jedną pracę.
  5. Uczestnik przystępując do  konkursu wyraża pisemną zgodę na oznaczenie swojej pracy imieniem i nazwiskiem oraz publikację na stronie internetowej.
  6. Prace należy dostarczyć do szkoły po zakończeniu epidemii, gdy zostanie wznowione funkcjonowanie szkół.
  7. Po zebraniu prac zostanie zorganizowana wystawa na terenie szkoły.
  8. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
  9. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone po przeprowadzeniu głosowania wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły/ przedszkola.