„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

W roku szkolnym   2019/2020  uczniowie kl. Ia i Ib naszej szkoły realizowali  XI edycję programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Pogram  obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.  Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Po zakończeniu zajęć uczniowie klasy pierwszej przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który był podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka. Test miał multimedialną formułę. Po zakończeniu testu 27.02.2020r. pojawiał się wynik. Zadowalający jest fakt, ze wszyscy uczniowie klasy pierwszej ukończyli test udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania.

Udział w programie edukacyjnym ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” zwiększył świadomość uczniów dotyczącą bezpieczeństwa. Za udział w zajęciach oraz rozwiązanie Testu Bezpieczeństwa uczniowie klasy pierwszej nabyli prawo do posługiwania się Certyfikatem ,,Akademii Bezpiecznego Puchatka”.